czwartek, 26 maj 2022 10:34

Jak drukować na folii?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
drukowanie na folii drukowanie na folii pixabay

Folia to bardzo praktyczne tworzywo. Jest tanie w produkcji, wytrzymałe i może być wykorzystane jako funkcjonalny nośnik reklamy. Aby tak się stało, konieczne jest nadrukowanie na ich powierzchni odpowiednich treści.

 

Drukowanie na folii - dlaczego warto?

Istnieje co najmniej kilka powodów, dzięki którym nadruk na folii to rozwiązanie opłacalne i skuteczne pod względem marketingowym. Pierwszym z nich jest niski koszt nadruku, który wynika z wysokiego stopnia automatyzacji i wydajności urządzeń drukujących. Kolejnym atutem tej metody jest przejrzystość drukowanych grafik, które - niezależnie od rodzaju folii - mogą zawierać pełne spektrum barw. Wreszcie nadruk na folii to szansa na dotarcie do wielu potencjalnych klientów, którzy o danej marce nie mieli pojęcia. Co ważne, nadruk nie musi mieć jedynie formy graficznej. Można w ten sposób przedstawić hasło reklamowe, albo wezwanie do działania. Jednym słowem - jest to uniwersalna metoda tworzenia trafiających do odbiorcy materiałów reklamowych.

Druk z perspektywy funkcjonalnej

Ważną zaletą druku na powierzchni folii jest jego funkcjonalność. Przedstawiona w ten sposób grafika jest odporna na działanie wilgoci, niskich temperatur, a także oddziaływań mechanicznych. Co więcej, w ten sposób można tworzyć grafikę odporną również na oddziaływanie promieniowania UV! Dzięki temu zachowuje ona swój pierwotny i odpowiednio nasycony kolor. Nadruki na folii są na stałe zespolone z podłożem. Oznacza to, że barwnik nie oderwie się od niej i to nawet w przypadku intensywnego tarcia. Warto też zaznaczyć, że folia pokryta nadrukiem jest całkowicie przyjazna dla żywności, o czym świadczy m.in. jej powszechne wykorzystanie w supermarketach.

Zastosowanie folii z nadrukiem

Folia reklamowa z nadrukiem może być wykorzystana w wielu różnych branżach i gałęziach gospodarki. Opakowania foliowe stosuje się m.in. w branży spożywczej, mięsnej, budowlanej i chemicznej. Do folii z nadrukiem można pakować mrożonki, zestawy obiadowe, gustowne upominki, czy też przedmioty wielkogabarytowe. Producentem uniwersalnych, a zarazem funkcjonalnych opakowań reklamowych jest m.in. firma https://www.le-mar.pl/, która specjalizuje się w wytwarzaniu opakowań na każdą okazję. W celu wykonania nadruku należy jedynie przesłać gotowy wzór projektu graficznego, a następnie określić nakład zaprojektowanych w ten sposób opakowań foliowych.

Nadruk na foliach to prosty, tani, a zarazem skuteczny sposób by szybko rozreklamować swoją markę. Co więcej, w ten sposób można łatwo dotrzeć do odbiorców z potencjalnie dużego obszaru geograficznego.

Polecane

  • 1