środa, 27 lipiec 2022 13:34

Gdzie i jak kupować beton? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
betoniarnia Kraków betoniarnia Kraków pixabay

Wśród popularnych materiałów budowlanych można wskazać przede wszystkim beton. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jego zakupu.

 

Czym jest beton?

Beton jest jednym z materiałów budowlanych, które są powszechnie wykorzystywane w branży budowlanej. Stosowany jest zarówno do budowy domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Oprócz tego ma zastosowanie w budownictwie przemysłowym, drogowym, mostowym, a także podczas budowy obiektów użyteczności publicznej. Beton powstaje na skutek zmieszania poszczególnych substancji. Wśród nich można wskazać cement, kruszywo, wodę, a także ewentualne domieszki.

Klasy betonu

Podczas zakupu takiego materiału jak beton należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego klasy. Podział betonu jest możliwy między innymi ze względu na jego gęstość. W tym przypadku wyróżnia się beton lekki, zwykły oraz ciężki. Kolejna klasyfikacja betonu obejmuje podział ze względu na wytrzymałość na ściskanie. Klasy betonu oznaczane są od C8/10 do C100/115. Klasę betonu powinno się dobierać ze względu na specyfikę realizowanych prac.

Rodzaje betonu

Kolejnym aspektem, na który powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru i zakupu betonu, jest jego rodzaj. Aktualnie dostępnych w sprzedaży jest wiele rodzajów betonu, które są względem siebie zróżnicowane właściwościami. Podstawowym rodzajem betonu jest beton towarowy, czyli mieszanka materiału pochodząca z betoniarni. W celu zmiany parametrów betonu możliwe jest dodanie do niego różnego rodzaju domieszek. Dzięki temu można uzyskać takie rodzaje betonu jak beton wodoszczelny, szybkowiążący, samozagęszczalny, mrozoodporny, a także drogowy i mostowy.

Zastosowanie betonu

W obecnych czasach beton ma bardzo szerokie możliwości zastosowania w branży budowlanej, ale nie tylko. Przede wszystkim materiał ten wykorzystywany jest do tworzenia podłóg na gruncie, posadzek, a także używa się go na podbudowy różnego rodzaju nawierzchni. Oprócz tego ma również zastosowanie w przypadku tworzenie elementów konstrukcyjnych obiektów, takie jak stropy, schody, a także fundamenty.

Zakup betonu

Beton to produkt, który można zakupić na różne sposoby. Materiał w workach dość powszechnie występuje w sprzedaży, dlatego można go znaleźć w większości sklepów budowlanych oraz hurtowni. Jest to produkt, który można zakupić zarówno stacjonarnie, jak i w formie on-line. Natomiast beton z gruszki potrzebny jest w większych ilościach, dlatego w tym przypadku warto skorzystać z usług betoniarni. Szeroką ofertę tego obiektu można znaleźć między innymi na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: https://www.gorazdze.pl/pl/betoniarnia-krakow.

Usługi dodatkowe

Podczas zamawiania betonu towarowego z betoniarni można również skorzystać z szeregu usług dodatkowych. Wśród nich można wymienić między innymi transport, a także zastosowanie pompy do betonu. Zazwyczaj cena betonu podawana jest już z opłatą za transport. W przeciwnym przypadku należy spodziewać się doliczenia dodatkowych kosztów. Wykorzystanie betonu ułatwia również pompa do betonu, dlatego warto zwrócić uwagę na koszty takiego rozwiązania.

Polecane

  • 1