czwartek, 11 maj 2023 10:26

Etykiety samoprzylepne - jakie wybrać i czy warto ich używać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Etykiety samoprzylepne Etykiety samoprzylepne mat. prasowe

Etykiety samoprzylepne to jeden z najpopularniejszych i najwygodniejszych sposobów znakowania produktów. Praktyczne naklejki są nośnikiem informacji oraz narzędziem marketingowym. Mogą one przybierać różne rozmiary i kształty, dzięki czemu łatwo je dopasować do opakowań o nieregularnych wymiarach. Sprawdź, czy etykiety samoprzylepne przydadzą się także Tobie.

 

Z czego składa się etykieta samoprzylepna?

Standardowa etykieta samoprzylepna jest złożona z warstwy podkładowej, kleju oraz materiału wierzchniego. Drukarnie korzystają z różnych tworzyw - popularne naklejki produkuje się na bazie standardowych surowców, a etykiety wysokiej jakości są wytwarzane z materiałów przyjaznych dla środowiska. Klej znajdujący się w tym produkcie z reguły zawiera akryl lub kauczuk, jednak na rynku są dostępne także substancje podlegające recyklingowi. Warstwa podkładowa również może zawierać domieszkę półproduktów przyjaznych dla środowiska - wybór tworzywa jest uzależniony od potrzeb i wymagań osoby lub firmy zamawiającej etykiety samoprzylepne.

Podstawowe rodzaje etykiet samoprzylepnych

Etykiety samoprzylepne można podzielić ze względu na zastosowany materiał, klej, czy rodzaj nadruku. Klienci drukarni najczęściej decydują się na produkty wykonane z:

  • folii PE lub PP,

  • poliestru,

  • akrylu lub winylu,

  • papieru.

Etykiety samoprzylepne należy dostosować do specyfiki produktu i warunków przechowywania. Naklejka nie powinna niszczyć się pod wpływem wilgoci, środków chemicznych lub wysokiej temperatury.

Warto zwrócić uwagę na klej wykorzystany do produkcji etykiet. Substancja odspajalna umożliwi łatwe ściągnięcie oznakowania i pozwoli na ponowne wykorzystanie słoika lub butelki. Klej permanentny najlepiej sprawdzi się w przypadku produktów, które powinny zachować swoją naklejkę przez długi czas. Przedsiębiorcy oczekujący nadruku najwyższej jakości, mogą zainwestować w odporne etykiety termotransferowe. Firmy szukające ekonomicznych rozwiązań chętnie sięgają po etykiety termiczne. Naklejki spełniające Twoje wymagania znajdziesz na przykład w drukarni Etykiety.pl.

Czy używanie etykiet samoprzylepnych jest opłacalne?

Etykiety samoprzylepne są łatwe w aplikacji i mogą dopasować się do nieregularnych oraz chropowatych powierzchni. Druk wysokiej jakości umożliwia tworzenie efektownych grafik oraz estetycznych napisów. Naklejki na produkty wykazują odporność na wysoką i niską temperaturę, wilgoć, nasłonecznienie oraz zabrudzenia. Z etykiet samoprzylepnych korzystają duże przedsiębiorstwa, małe biznesy, a nawet gospodarstwa domowe. Naklejki to jedna z najłatwiejszych i najbardziej opłacalnych metod znakowania produktów, dlatego warto z nich korzystać.

Polecane

  • 1