sobota, 13 luty 2021 13:52

Dzierżawa i najem ekspresu do kawy to same korzyści

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
dzierżawa ekspresów do kawy dzierżawa ekspresów do kawy

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki czy kubka gorącej kawy w pracy.

 

Co więcej, wielu ludzi chętnie piją kawę również w ciągu dnia, doceniając jej głęboki smak i aromat. Wskazuje się, że najlepiej smakuje kawa przyrządzane w ekspresie. Jakie rodzaje kaw są najchętniej pite? Czym się kierować wybierając takie urządzenie i czy lepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy będzie jego zakup czy też dzierżawa ekspresu do kawy?

Jakie rodzaje kawy są najchętniej pite?

Kawę można zaparzać na wiele sposobów. Wiele osób uważa, że tradycyjne espresso jest najlepsze. Pozwala wydobyć głębię smaku i aromatu tego czarnego napoju. Jednak co jakiś czas pojawia się nowy sposób podawania kawy. Po jakie jeszcze rodzaje kawy chętnie sięgamy w kawiarniach i nie tylko? Osoby lubiące naprawdę mocą kawę mogą zdecydować się na espresso doppio lub ristretto. Natomiast miłośnicy bardziej delikatnych i subtelnych smaków mogą sięgnąć po kawy z mlekiem. Klasykiem będzie tutaj oczywiście cappuccino, które swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu kolorowi przypominającemu barwę kapucyńskich habitów. Ciekawą propozycją jest także macchiato, którego nazwa oznacza „poplamiony”. Jest to kawa espresso z niewielkim dodatkiem mleka. Jej odmianą jest latte macchiato, gdzie do kawy dodaje się znacznie więcej ilości mleka. Ma tez charakterystyczny trójwarstwowy wygląd. Przez to często podawana jest w wysokich, przeźroczystych szklankach.

Kawa z ekspresu – jaki rodzaj ekspresu wybrać?

Ekspresy do kawy można ogólnie podzielić na te przelewowe i ciśnieniowe. Jeżeli marzy Ci się wyborna kawa i możliwość jej parzenia na wiele sposobów, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie ekspres ciśnieniowy. Pamiętaj jednak, że tego rodzaju urządzenia są droższe od przelewowych.

Przy wyborze ekspresu kieruj się takimi parametrami jak, wysokość ciśnienia, jakie ma urządzenie, czy jest ono na kawę mieloną czy na kapsułki. Jeżeli jest wyposażone w młynek, zwróć uwagę czy można ustalić grubość mielenia i jaki jest rodzaj żaren. Dodatkowo, jeżeli będziesz przygotowywać kawę z mlekiem dobrym rozwiązaniem jest urządzenie mające spieniacz do mleka.

Dzierżawa ekspresu do kawy – poznaj zalety najmu ekspresu w kawiarniach i biurach

Jeżeli szukasz ekspresu do swojej pracy lub prowadzisz kawiarnię i chcesz ją wyposażyć, z pewnością wiesz, że zakup takiego urządzenia o dobrych parametrach to spory wydatek. Dlatego warto rozważyć wynajęcie ekspresu do kawy. Co daje takie rozwiązanie? Przede wszystkim jednorazowo nie musisz wydawać bardzo dużej kwoty pieniędzy. Dodatkowo niektóre z firm oferujących dzierżawę proponują swoim klientom także dostawy kawy i mleka. W ich ofercie jest także serwisowanie i naprawa sprzętów, więc nie musisz się tym zajmować i martwić. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, jak wygląda wynajęcie ekspresu do kawy i jakie dokładnie są zalety tego rozwiązania, możesz sprawdzić to między innymi na stronie https://caffegrano.pl/dzierzawa-ekspresow-do-kawy/.

Polecane

  • 1