czwartek, 24 luty 2022 14:52

Drukarki do paragonów

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Druk paragonu Druk paragonu pixabay

Każdy z nas dokonuje miesięcznie różnorodnych zakupów. Czy to w Internecie, czy stacjonarnie- paragon jest dokumentem potwierdzającym dokonanego przez nas zakupu.

Powinien on być wydawany przy każdej transakcji, bez konieczności upominania się o niego ze strony klienta.

Paragon fiskalny musi zawierać szereg istotnych informacji. Imię i nazwisko oraz nazwę podatnika, adres punktu sprzedaży lub głównej siedziby, w której odbywa się sprzedaż. Poza tym, na paragonie musi znaleźć się numer NIP, data i czas sprzedaży, oznaczenie kasjera. Oprócz tego, na dowodzie zakupu musimy znaleźć to co interesuje nas najbardziej: nazwy towarów lub usług ich ceny jednostkowe, ilość i wartość sprzedaży, łączną kwotę należności i łączną kwotę podatku.

Warto zachować dowód zakupu, gdyż jest on podstawą do ewentualnej reklamacji zakupionych towarów.

Drukarka do paragonów

Urządzenie do drukowania paragonów, to ciekawa, usprawniająca pracę propozycja dla placówek handlowych, usługowych, jak i różnego rodzaju punktów gastronomicznych- restauracji, barów, czy fast-foodów. Drukarka do paragonów gwarantuje sprawną organizację przebiegu dokumentów w lokalu. Technologię tę można zastosować między innymi do wydruku zamówień w kuchni, kuponów promocyjnych czy voucherów, czy nawet wykazu leków. Co więcej, współczesne drukarki do paragonów współpracują z innymi urządzeniami- komputerem, terminalem komputerowym. Zapewniają również umieszczanie kodów kreskowych na wybranych dokumentach.

Nie należy jednak mylić drukarki fiskalnej z kasą fiskalną. Kasa fiskalna działa samodzielnie. Drukarka z kolei to urządzenie uzupełniające pracę stanowiska.

Drukarka paragonowa jest urządzeniem lekkim, wygodnym i mobilnym. Zaletą jest czas pracy baterii i szybkość drukowania. Jeśli pracujesz z dala od kas, jesteś kasjerem, konduktorem czy kelnerem, drukarka do paragonów usprawni Twój dzień pracy.

Prosta, intuicyjna obsługa, łatwa wymiana papieru pozwala swobodne korzystanie z urządzenia, nawet jeśli pracujesz „w drodze"

Druk paragonu w mniejszym rozmiarze, pozwala na efektywną i minimalistyczną formę, oraz pozwala realizować międzynarodową sprzedaż.

Program do paragonów

Dobry, skuteczny program fakturujący to podstawa w każdej branży. Program wyręczy Cię w ewidencji sprzedaży, sporządzi raporty i zestawienia. Dzięki połączeniu drukarki z kompatybilnym do niej programem wszystkie dane zachowasz w jednym miejscu. Z łatwością możesz zintegrować sprzedaż i monitorować swoje zasoby. Zarówno Ty jak i Twoi pracownicy, możecie generować dokumenty w innym miejscu, niż znajduje się drukarka. Jest to szczególnie pomocny, w przypadku, gdy poszczególne działy firmy znajdują się daleko od siebie. Ułatw sobie i swoim współpracownikom pracę dzięki drukarce do paragonów.

Polecane

  • 1