wtorek, 26 kwiecień 2022 11:08

Dlaczego rynek nieruchomości nadal pnie się w górę?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
zarządzanie nieruchomościami Warszawa zarządzanie nieruchomościami Warszawa pixabay

Ceny nieruchomości idą w górę z kwartału na kwartał, co zauważalne jest nie tylko przez inwestorów, ale także przede wszystkim, przez osoby zainteresowane kupnem mieszkania.

W niektórych miastach Polski, cena za m2 przekracza już rekordowe stawki, zaś chętnych na zakup własnego m4, wbrew pozorom wcale nie ubywa. Dlaczego rynek nieruchomości cały czas ma hossę i w co warto inwestować?

Deficyt mieszkań na rynku i obawa przed trudnymi czasami

Nie da się ukryć, że ostatnie 3 lata, to prawdziwy rollercoaster, zarówno dla gospodarki, jak i dla zwykłych szarych ludzi. Pandemia, lockdowny, a teraz widmo wojny na wschodzie sprawiają, że każdy obawia się nadchodzących zmian i tego, co przyniesie jutrzejszy dzień. W takich momentach ludzie zaczynają zastanawiać się, w jaki sposób zabezpieczyć swój majątek, jak uchronić kapitał przed jego utraceniem. Nieruchomości od setek lat były najlepszym rodzajem inwestycji, ponieważ ziemia ma zawsze wartość.

Co więcej, odnosi się to oczywiście także do mieszkań w blokach, ponieważ zapotrzebowanie na lokale mieszkalne jest w tym momencie niezwykle wysokie. Młodzi ludzie chcą mieszkać na swoim i nie być wiecznie na wynajmie, dlatego popyt na mieszkania stale rośnie. Warto jednocześnie zaznaczyć, że ceny mieszkań z tego powodu wyraźnie poszły w górę, zaś chętnych na takie lokale wcale nie ubywa. To właśnie dlatego mieszkanie jest dziś jedną z lepszych inwestycji, ponieważ może zapewnić tak zwany dochód pasywny, czyli comiesięczny dopływ pieniędzy za sam fakt posiadania nieruchomości (wynajem).

Gdzie szukać mieszkań do zakupu?

Jednym z najlepszych sposobów na zakup mieszkania, jest zgłoszenie się bezpośrednio do biura nieruchomości. Bardzo pożądanymi mieszkaniami są dziś te, ze Wspólnot Mieszkaniowych, ponieważ administracja takich obiektów prawie zawsze stoi na najwyższym poziomie. Co więcej, takie wspólnoty mogą być zarządzane outsourcingowo, przez prywatne firmy, takie jak zarządzanie nieruchomościami Warszawa.

zarządzanie nieruchomościami Warszawa

zarządzanie nieruchomościami Warszawa

To właśnie dlatego mieszkania są obecnie jednym z najlepszych sposobów na zainwestowanie własnego kapitału. Możliwość wynajmu takiego mieszkania zapewnia dochód pasywny, zaś sam fakt posiadania takiej nieruchomości powoduje spokój, szczególnie w świetle kondycji naszej gospodarki i rekordowej od ponad dwóch dekad inflacji na poziomie przebijającym już oficjalnie 11%. Dlatego też tak wiele osób decyduje się dziś na zakup mieszkania, co tylko przyczynia się do jeszcze wyższych cen i zmniejszonych możliwości podażowych konkretnych deweloperów, którzy wręcz nie nadążają z budową nowych osiedli.

Polecane

  • 1