poniedziałek, 06 czerwiec 2022 17:32

Dlaczego kursy programowania dla dzieci są tak popularne?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kurs programowania kurs programowania pixabay

Coraz częściej zajęcia pozaszkolne traktowane są jako stały element wspomagania edukacji dzieci i młodzieży. Wybór jest przeogromny, a każde z nich oferują inny rodzaj wsparcia edukacyjnego.

Od zajęć artystycznych i sportowych, poprzez kółka zainteresowań i naukę języków, aż do możliwości poznawania niedostępnych kiedyś dla dzieci w tym wieku umiejętności. To jakie wybierzemy dla naszego dziecka, powinno być wspólną decyzją zarówno rodziców, jak i młodego uczestnika przyszłych zajęć. Jednym z najpopularniejszych i coraz częściej wybieranych warsztatów są kursy programowania dla dzieci, dostępne zarówno w formie zajęć online, jak i jako zajęcia stacjonarne. Dlaczego? Z wielu różnych powodów obejmujących zarówno to, w jaki sposób dzieci i młodzież podchodzi do cyfrowej edukacji, jak i trendy oraz potrzeby przyszłości naszego społeczeństwa.

Kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Czego uczą?

Odpowiednio dobrane do wieku zajęcia z kodowania dla dzieci to świetna okazja do poznania przez młodego słuchacza nie tylko możliwości programistyczne, ale i wielokierunkowy rozwój. Jednak, skupiając się na tym pierwszym to przede wszystkim nauka odpowiedniej komunikacji z komputerem i możliwość poznania języka, w których tworzy się programy, gry czy aplikacje. Programowanie to połączenie różnego rodzaju logicznych ciągów komend, które w całości tworzą wzór, według którego maszyna działa w taki sposób, jaki tego od niej oczekujemy? Brzmi skomplikowanie? Kursy programowania dla młodzieży, jak i młodszych dzieci pokazują, że wcale nie jest to aż takie trudne. Dzieciaki już od pierwszych zajęć poznają intuicyjne komendy, które bardzo szybko potrafią wykorzystywać do własnych projektów. Dobrze dobrane do wieku zajęcia to danie dziecku niezwykłych możliwości kreowania nowych rozwiązań zarówno teraz, jak i w przyszłej pracy zawodowej.

Kodowanie dla dzieci i umiejętności miękkie.

Jednak nauka programowania to coś więcej, niż tylko pisanie programów, czy gier komputerowych. Podczas zajęć dzieci mają możliwości wykształcenia w sobie wielu umiejętności, które są po prostu potrzebne w codziennym życiu. Wiele z nich to także cechy poszukiwane podczas rekrutacji na każde stanowisko, nie tylko na te związane bezpośrednio z programowaniem czy nawet naukami informatycznymi. Kursy programowania dla dzieci wpływają w dużym stopniu na rozwój kreatywności, kształtują w młodych słuchaczach umiejętności myślenia projektowego, wspomagają i rozwijają umiejętności komunikacyjne oraz uczą, w jaki sposób przyswajać wiedzę łatwiej i efektywniej.

Polecane

  • 1