wtorek, 11 październik 2022 16:41

Czy warto pracować w niemieckiej opiece?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Praca Niemcy opieka Praca Niemcy opieka adobestock

Przeglądając portale oraz grupy z ofertami pracy z pewnością zauważyłaś jak wiele jest tam ofert pracy w opiece w Niemczech. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem niemieckie społeczeństwo należy do najszybciej starzejących się w Europie.

Efektem tego zjawiska jest dynamiczny przyrost liczby osób w podeszłym wieku. Część z nich, w wyniku chorób oraz urazów, traci możliwość samodzielnego funkcjonowania i zdana jest na pomoc osób trzecich. Coraz częściej rolę tego pomocnika przejmuje opiekunka seniora, która mieszka z nim i praktycznie przez 24h na dobę dba o jego dobrostan. Z czym wiąże się taka praca, ile można zarobić i jakie warunki trzeba spełnić? O tym piszemy w poniższym artykule.

Dobre firmy opieki w Niemczech, takie jak na przykład Veritas Opieka, oferują najlepsze możliwości oraz warunki pracy w niemieckiej opiece. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie oferowane przez Veritas Opieka oscyluje w okolicach 1700 euro netto. Oprócz tego opiekunka seniora zapewnione ma darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie. Koszty obu tych rzeczy pokrywa senior lub jego rodzina. Dzięki temu większość z zarobionej przez opiekunkę kwoty może być przez nią zaoszczędzone, bądź przesłane do rodziny w kraju. Jak więc widać praca w opiece Niemcy oferuje bardzo dobry stosunek zarobków do kosztów utrzymania się na miejscu. Na dodatek Veritas Opieka zapewnia opiekunkom darmowy transport na miejsce zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju.

Jakie warunki trzeba spełnić aby móc pojechać do pracy w niemieckiej opiece? Nie ma tutaj specjalnie wygórowanych oczekiwań wobec potencjalnych opiekunek seniora. Tak naprawdę mamy dwa główne oczekiwania. Po pierwsze znajomość języka naszych zachodnich sąsiadów, tak aby bez problemu dogadać się zarówno z seniorem, jak i jego rodziną. Nie chodzi o posiadanie certyfikatów potwierdzających znajomość języka niemieckiego, a o praktyczne umiejętności komunikacyjne. Kolejna sprawa, to zgromadzone doświadczenie w opiece nad seniorami. Zaliczyć można tu także okresy, w których sprawowałaś opiekę nad członkami swojej rodziny np. rodzicami, czy dziadkami. Oczywiście na plus działa także umiejętność gotowania, sprzątania, a czasem także posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: Praca Niemcy opieka.

 

Polecane

  • 1