wtorek, 13 październik 2020 13:36

Biuro – czy warto inwestować w jego wygląd?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
drewniane panele ścienne drewniane panele ścienne

Polskie firmy zwracają coraz większą uwagę na to, jak wyglądają ich biura i pomieszczenia, w których organizowane są spotkania z klientami. Są one większe, jaśniejsze, urządzone wygodniej a zarazem ładniej. Zdarza się jednak, że właściciele firm zastanawiają się, czy na pewno inwestowanie w wygląd biur się opłaci?

 

Jasne, ciepłe kolory – poprawiają samopoczucie

Nawet najprostsze zmiany w biurze mogą poprawić samopoczucie i wydajność pracowników. Malowanie ścian jest jednym z najszybszych sposobów na wprowadzenie czegoś nowego. Decydując się na ten zabieg należy bardzo dokładnie przemyśleć dobór kolorów. Trzeba pamiętać, że pracownicy przebywają w biurach wiele godzin dziennie i muszą czuć się tam komfortowo. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać jasne i ciepłe odcienie farb.

Drewniane dekoracje

Drewno to materiał, który wprowadza do pomieszczeń domową atmosferę. Warto z niego skorzystać aranżując wnętrza biur. Drewniane meble z pewnością będą znacznie przyjaźniejsze niż wykonane z innych materiałów. Warto też zainwestować w dekoracje drewniane. Jednym z ciekawych pomysłów jest zastosowanie drewnianych paneli ściennych. Nowoczesne panele nie przypominają dawnej, ciężkiej boazerii. Zazwyczaj montowane są tylko na części ścian, co uwydatnia ich wygląd. Dzięki takiej dekoracji pomieszczenia biurowe stają się, nie tylko bardziej eleganckie, ale także cieplejsze. Te cechy sprzyjają owocnym spotkaniom z klientami.

Wygoda

Piękny wygląd to jedno, a wygoda podczas pracy to coś zupełnie innego. Bardzo często pomieszczenia biurowe są wyposażane w przypadkowe sprzęty, które stoją w miejscach, zdaniem pracodawcy, najlepszych. Nie zawsze jednak jest tak w istocie. Zdarza się, że meble zakupione do biur zupełnie się nie sprawdzają, ponieważ są niewygodne i niepraktyczne. Zbyt duże lub za małe szuflady sprawiają, że pojawia się problem z ułożeniem w nich dokumentów, niewygodne krzesła lub fotele przyprawiają pracowników o ból kręgosłupa a przyborniki stawiane na biurkach są zupełnie nieprzydatne, choć wyglądają całkiem ładnie. Choć to wszystko wydaje się być nieistotne, to w długiej perspektywie czasu zmniejsza wydajność pracy. Dlatego decydując się na wprowadzenie zmian w biurze warto zatrudnić architekta wnętrz, który stworzy projekt i pomoże wybrać odpowiednie wyposażenie, w taki sposób, aby biuro stało się nie tylko ładne ale również wygodne i praktyczne.

Biuro firmowe to miejsce, w którym pracownicy spędzają długie godziny każdego dnia. Od tego jak będą się tam czuli, zależy ich samopoczucie a przez to również wydajność. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zaprojektowanie i wyposażenie biura. Z pewnością warto w nie zainwestować, ponieważ koszty zwrócą się z nawiązką.

Polecane

  • 1